Zostań obywatelem starożytnych Pompeji

Firma Samsung zaprezentowała nową aplikację „Pompeje” przygotowanej na multimedialną wystawę „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”. Aplikacja ułatwia zwiedzanie i dostarcza wielu ciekawych informacji. Dzięki niej wizyta na wystawie staje się niezwykłą przygodą i można w ciekawy sposób dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy starożytnych Pompeji.

„Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” to innowacyjna, wirtualna wystawa oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Głównym sponsorem i partnerem technologicznym ekspozycji jest Samsung Electronics Polska. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompeji sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Ekspozycja prezentuje fascynującą historię z pogranicza archeologii oraz architektury przełożoną na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej. Widz poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadcza atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat. Wystawa jest nie tylko ciekawą rozrywką dla całych rodzin, ale także doskonałą okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat starożytności. Interaktywna forma przekazywania wiedzy pokazuje jak nowoczesna technologia może pomóc w zrozumieniu historii. Doskonały uzupełnieniem wystawy jest aplikacja stworzona przez Samsung Electornics Polska.

Niezwykle pomocna jest wirtualna mapa wystawy, na której znajdują się opisy eksponatów i stref partnerskich. Audioguide – przewodnik w formie audiobooka, ułatwia zwiedzania i dostarcza wielu ciekawych informacji . Dzięki tym funkcjonalnością zwiedzanie wystawy robi się łatwiejsze i możemy dowiedzieć się o wiele więcej o starożytnych Pompejach. Twórcy aplikacji pragną, żeby z jej pomocą zwiedzanie wystawy było bardziej spersonalizowane, ponieważ używając przewodnika w telefonie możemy dowiedzieć się więcej o tych eksponatach i zagadnieniach, które szczególnie nas interesują aniżeli na opisach znajdujących się w pomieszczeniach.

Bezpłatna aplikacja „Pompeje” zawiera nie tylko wiele ciekawych i przydatnych informacji ale także zapewnia świetną rozrywkę. Znajdują się w niej praktyczne informacje – np.: o biletach, godzinach otwarcia czy dojeździe na wystawę. Z aplikacji możemy również przejść na stronę, gdzie możliwy jest zakup biletów wstępu.

Użytkownicy aplikacji mogą jeszcze lepiej poznać atmosferę i realia antycznego miasta sprzed wybuchu wulkanu a nawet… zdobyć jego obywatelstwo! Żeby móc się nim cieszyć, trzeba stanąć przed szeregiem wyzwań, nie zawsze łatwych. Należy wykazać się zapomnianymi obecnie umiejętnościami i wiedzą o realiach epoki. Gra o obywatelstwo to świetnia zabawa, ale także okazja, żeby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w Starożytnych Pompejach. Były one tętniącym życiem miastem pełnym wspaniałych wili, ogrodów, sztuki i zabawy. Oto niektóre z zadań, którym trzeba sprostać, aby zostać ich obywatelem:

- Połączyć boskie atrybuty z odpowiednimi bogami

- Zagrać jak prawdziwy aktor pompejańskiego teatru

- Wskazać idealną temperaturę wody w termach

- Znaleźć największy skarb Pompeji

Aplikacja „Pompeje” pozwala w pełni docenić wartość multimedialnej wystawy „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, ale przede wszystkim zapewnia świetną zabawę. Użytkownicy mogą zawalczyć o obywatelstwo starożytnego miasta i poprzez zabawę dowiedzieć się jeszcze więcej o mieszkańcach Pompeji oraz ich codziennym życiu.

Aplikację „Pompeje” można bezpłatnie pobrać ze sklepu Galaxy Apps i Google Play.
Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android.


dostarczył infoWire.pl